Fındık Kabuğu Özellikleri Nelerdir?


Uzun Süreli Kullanım

Fındık Kabuğu Kömürü son derece uzun yanma özelliğine sahip bir kömürdür. Yandıktan sonra müdahale edilmediğinde kendi külleri içinde adeta uykuya geçen bu kömür iyi bir ustanın elinde tam tamına 24 saate kadar yanabilmektedir.

Kendi külleri içinde uykuya geçen bu kömürü yeniden canlandırmak için sadece yellemek veya bir demir maşa ile karıştırmak yeterli olacaktır.

Organik, Sağlıklı, Çevre Dostu ve Ekonomik Kömür

Diğer fosil yakıtlarla ve kömür türleriyle karşılaştırıldığında Fındık Kabuğu Kömürü’nün daha düşük karbondioksit (CO2) salınımı olduğu analiz edilmiştir. Tamamen doğal olarak yetiştirilen fındıkların kabuğundan üretilen bu kömür diğer kömürlere göre çok daha uzun süre yanmaktadır ayrıca diğer ürünlerden %50 daha uygun fiyatlıdır. Fındık Kabuğu Kömürü’nün yanma oranı %96’dır, kül oranı ise %4’dür. Diğer mangal kömürlerine göre daha az kül bırakan Fındık Kabuğu Kömürü’nün dumanı koku yapmaz, çevre dostu temiz ve doğal kömür. Fındık Kabuğu Kömürü yanma esnasında hiçbir zehirli madde ve kanserojen madde salınımı yapmaz, %100 doğal sağlıklı bir kömürdür.

Fındık Kabuğu Kömürü ekolojik bir yakıttır bu nedenle küllerini bahçenizdeki bitkilerde gübre olarak kullanabilirsiniz.

Mangal Keyfinizi En Üst Seviyeye Çıkarın

Fındık Kabuğu Kömürü mangal keyfinizi en üst seviyeye çıkarır. Pişireceğiz et ve sebzelere lezzetli bir tat verir. Uzun yanma özelliği ve sabit ısı düzeyini koruyan bu eşsiz kömür yiyecekleri optimum ısıda pişirir asla aşırı yakmaz. Düşük kül oranı, 7900 kcal/kg ısı değeri ve bünyesindeki düşük uçucu maddeler sayesinde keyifli ve kaliteli bir mangal vakti sizi bekliyor!

Yorum Pasif Edilmiştir.